umów termin
realizacji usługi 531 333 335

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czym się kierować przy zakupie lady chłodniczej?

Prowadzenie sklepu spożywczego czy innego lokalu zajmującego się sprzedażą żywności wiąże się z koniecznością odpowiedniego wyposażenia. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju regałach czy klimatyzatorach. Oprócz tego, jeśli w sklepie mają być sprzedawane produkty, które wymagają odpowiednio niskiej temperatury, na przykład wędliny czy sery, przedsiębiorcy muszą przemyśleć też zakup lad chłodniczych. Na co zwrócić uwagę, wybierając ją?

 

Kiedy wybrać ladę z chłodzeniem grawitacyjnym, a kiedy wymuszonym?

Na początek warto wspomnieć, czemu właściwie mają służyć lady chłodnicze. Urządzenia pełnią dwie funkcje. Pierwszą i najważniejszą jest zapewnienie odpowiednich warunków produktom, które łatwo się psują. Oprócz tego ich zadaniem jest również ekspozycja towaru, która ma na celu przyciągnięcie uwagi klientów i zachęcanie do kupna. W sklepach z systemami chłodniczymi można znaleźć lady, które chłodzą grawitacyjnie albo w sposób wymuszony.

Pierwsza metoda polega na rozchodzeniu się powietrza bez wspomagaczy, a co za tym idzie – zapewnia niższą temperaturę w dolnych częściach. Lady z chłodzeniem wymuszonym sprawdzą się lepiej w przypadku produktów, które muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki temperaturowe, ponieważ mają dodatkowe wentylatory, które rozdmuchują powietrze po całym wnętrzu lady.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając ladę chłodniczą?

lada chłodnicza

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając ladę chłodniczą, jest ta, czy została wyposażona w agregat chłodniczy. Urządzenie pobiera niewielką ilość energii elektrycznej, co pozwala na spore oszczędności. W przypadku niewielkich sklepów spożywczych warto wybrać taką ladę, która zapewni łatwy dostęp klientów do wędlin, serów czy innych produktów, które się tam znajdą.

W celu uatrakcyjnienia ekspozycji warto zdecydować się na ladę wyposażoną w oświetlenie LED, która sprawi, że produkty, które znajdą się po jej wewnętrznej stronie, będą się lepiej prezentować. Oprócz tego kupując ladę chłodniczą, warto też wziąć pod uwagę cichą pracę, łatwość czyszczenia, bezawaryjność, wielkość i możliwość regulacji temperatury.