umów termin
realizacji usługi 531 333 335

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Jaką wybrać klimatyzację do biura?

Klimatyzacja w pomieszczeniach to dziś norma. Pozytywne skutki montażu klimatyzacji zauważalne są stosunkowo szybko, a szczególnie łatwo można je dostrzec w biurach. Komfort termiczny znacząco wpływa na samopoczucie pracowników, a wraz z nim zwiększa się naturalnie ich motywacja i wydajność.

 

Wybierając klimatyzację do biura, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Należy do nich m.in. ilość osób, które zazwyczaj przebywają w pomieszczeniu, umiejscowienie klimatyzatora, metraż całej przestrzeni oraz ilość pomieszczeń, stopień nasłonecznienia każdego z pomieszczeń oraz rozmiary powierzchni oszklonych i ilość urządzeń elektrycznych generujących ciepło. Te wszystkie aspekty będą miały wpływ na typ i moc klimatyzatora. Nasi fachowcy pomogą Państwu dobrać najlepszy klimatyzator oraz zajmą się montażem klimatyzacji w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Pruszczu Gdańskim oraz okolicach.

 

Jaki typ klimatyzacji najlepiej sprawdzi się w biurze?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem do biura będzie klimatyzacja kanałowa albo ścienna. Klimatyzacja w typie kanałowym doskonale sprawdzi się do schładzania bardzo dużych powierzchni. Może to być najlepszy wybór do biur ze wspólną przestrzenią roboczą. Dodatkowym atutem jest to, że system jest niemal niewidoczny. Widzimy jedynie wyloty doprowadzające chłód, zaś kanały powietrzne są ukryte w stropach lub ścianach.

klimatyzator-w-nowoczesnym-biurze

Z kolei klimatyzacja ścienna, chociaż widoczna, to nie wymaga tak dużej ingerencji w ściany budynku, jak w przypadku kanałowej, gdzie nie jest wykonanie przelotów w przegrodach budynku. Klimatyzacja ścienna jest wysoce efektywna, a hałas, jaki generuje, nie przeszkadza w pracy. Dodatkowo, ten typ klimatyzacji jest bardzo prosty w obsłudze, co nie jest bez znaczenia w przestrzeni użytkowej, z której korzysta wiele osób jednocześnie.