umów termin
realizacji usługi 531 333 335

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Jaki klimatyzator kupić do mieszkania?

Klimatyzatory równie dobrze sprawdzają się w biurach i zakładach pracy, co w prywatnych domach. Zapewnią komfortowy odpoczynek podczas upałów, a także usuną z mieszkania nadmiar wilgoci, tworząc zdrowy dla organizmu mikroklimat. Sprawdź, jaki klimatyzator sprawdzi się najlepiej w twoim M4.

 

Jaki rodzaj klimatyzatora wybrać: stacjonarny czy przenośny? O jakiej mocy?

klimatyzacja-serwisWyróżnić można dwa rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych: przenośne oraz stacjonarne. Urządzenia mobilne najlepiej sprawdzają się w przypadku konieczności schłodzenia powietrza w jednym, dowolnie wybranym pomieszczeniu. Aby sprawnie działały, należy do nich podłączyć rurę harmonijkową, która wyprowadzi ciepłe powietrze na zewnątrz, a następnie zamontować specjalną uszczelkę, zapobiegającą napływowi ciepłego powietrza do wewnątrz. Często to właśnie konieczność zamontowania dodatkowego oprzyrządowania okazuje się w wielu mieszkaniach problematyczna. 

Do chłodzenia całego mieszkania z kolei najlepsza będzie klimatyzacja stacjonarna, składająca się z jednostki zewnętrznej, instalowanej poza budynkiem, oraz jednostki wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Ponadto klimatyzator stacjonarny sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy  zamierzasz używać klimatyzacji przez cały sezon letni.     

Kiedy już zdecydujesz się na typ klimatyzatora, dobierz jego moc, dostosowaną do powierzchni pomieszczenia, przy czym 1 kW mocy wystarcza na schłodzenie około 10 m2. Weź pod uwagę również liczbę osób, przebywających w mieszkaniu, ilość okien oraz ekspozycję pomieszczenia.

 

Jaki hałas powinna generować domowa klimatyzacja i jak powinna być jej efektywność

Decydując się na klimatyzator mobilny pamiętaj, że generuje on większy hałas, niż stacjonarny, przy czym praca żadnego z nich nie powinna przeszkadzać nam, ani naszym sąsiadom. Aby praca klimatyzatora do mieszkania była niezauważalna dla naszego ucha, wartość hałasu, mierzona w odległości jednego metra od urządzenia nie powinna przekraczać 35 dB(A). Podczas wyboru klimatyzatora, zwróć także uwagę na klasę efektywności energetycznej, która oznacza ilość prądu, zużywanego przez klimatyzator. Im niższa klasa, tym wyższe rachunki, dlatego wybieraj urządzenia o klasie najwyższej.

Co więcej, dobry klimatyzator domowy powinien mieć możliwość zaprogramowania pracy w cyklu dobowym lub tygodniowym oraz funkcję automatycznego włączania i wyłączania urządzenia przy określonych temperaturach. Bardzo przydatny w klimatyzatorach domowych jest również tryb cichej pracy w nocy. 

Oferujemy Państwu bogaty wybór różnego rodzaju klimatyzatorów, w tym klimatyzatorów domowych. Nasze nowoczesne, niewielkie urządzenia, pracują bardzo wydajnie, nie zajmując jednocześnie wiele miejsca i nie wymagając ingerencji w kształt oraz strukturę budynku. Oferowane przez nas klimatyzatory utrzymują pożądaną temperaturę bez względu na warunki pogodowe, wprowadzając świeże i czyste powietrze bez zbędnych insektów, grzybów oraz zanieczyszczeń. Co więcej, urządzenia te pozwalają utrzymać prawidłową wilgotność powietrza, która hamuje rozwój pleśni, grzybów i bakterii, co przekłada się na znaczący wzrost wydajności pracy oraz jakości codziennego życia. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.