umów termin
realizacji usługi 531 333 335

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na czym polega ozonowanie klimatyzacji?

Ozonowanie klimatyzacji to proces czyszczenia i dezynfekcji systemu klimatyzacyjnego poprzez zastosowanie ozonu. Ozonowanie klimatyzacji można przeprowadzić za pomocą specjalnego urządzenia generującego ozon. O szczegółach tego procesu przeczytasz poniżej.

 

Po co wykonuje się ozonowanie?

Ozonowanie klimatyzacji ma kilka głównych celów. Ozon neutralizuje zapachy powstałe w wyniku rozkładu organicznych substancji, pleśni i grzybów wewnątrz systemu klimatyzacyjnego. Proces ten eliminuje bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy znajdujące się w układzie klimatyzacji, co pozwala na utrzymanie czystego i higienicznego środowiska. Ozon działa skutecznie przeciwko pleśni i grzybom, które mogą rozwijać się w wilgotnych i ciepłych warunkach klimatyzacji. Ich eliminacja korzystnie wpływa na osoby cierpiące na alergie. Oferując klimatyzację w Gdyni, przypominamy, że proces jej ozonowania warto zlecić profesjonalnej firmie specjalizującej się w usługach czyszczenia i dezynfekcji systemów klimatyzacyjnych. 

 

Jak wygląda proces ozonowania klimatyzacji?

klimatyzacja

Przed przystąpieniem do ozonowania, technik z firmy przeprowadzi wstępną diagnozę klimatyzacji. Upewni się, że klimatyzacja jest wyłączona i odłączona od źródła zasilania. Dodatkowo może ocenić stan filtra powietrza i innych elementów systemu. Technik może przeprowadzić podstawowe oczyszczenie systemu, usuwając widoczne zabrudzenia, kurz i inne zanieczyszczenia. Ozon jest wytwarzany i uwalniany do wnętrza systemu klimatyzacyjnego, gdzie rozpoczyna swoje działanie dezynfekujące i odświeżające. Po zakończeniu procesu ozonowania technik dokładnie wywietrza pomieszczenie, aby pozbyć się pozostałego ozonu z powietrza. Warto wiedzieć, że ozonowanie powinno być stosowane jako uzupełnienie standardowego czyszczenia, a nie jako zamiennik regularnej konserwacji klimatyzacji.